Lymfoterapie

Odborný lymfoterapeut Eduard Uhlík /člen lymfologické společnosti/
607205693 sms

Výsledky naší dlouholeté praxe a studia v oboru lymfologie, jako i působení v oblasti kosmetiky, nás přivedly k optimalizaci procesů zaměřených na poskytování odborné, profesionální péče, zaměřené na dosahování excelentních výsledků pro klienta.
Provádíme léčebnou manuální lymfodrenáž, kterou ocení zejména ženy na formování a zpevnění postavy, a v rámci anti-angingu. Každé terapii u nás předchází konzultace s klientem nebo klientkou a sepsání krátké anamnézy, na jejímž základě je následně vytvořen individuální plán terapie tak, aby byl docílení žádoucí efekt terapie.
Vycházíme z teorie, že povzbuzením lymfatického systému se v těle aktivují ozdravné a regenerační procesy. To se provádí metodou ruční lymfatické terapie, která je pro tělo velice přirozená a účinná, nemá vedlejší a nežádoucí účinky.
Naše filozofie navrácení a podpory zdraví je založena na holistickém přístupu k člověku, kterého vnímáme jako celek , s jeho bio-psycho-sociálními potřebami. Skutečnost, že se k nám klienti opakovaně a rádi vracejí je důkazem správnosti našeho přístupu.

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ

Manuální lymfodrenáž definujeme jako jemnou manuální techniku, která přirozeným způsobem povzbuzuje přirozený tok lymfy, je jemnější než klasická masáž, protože nemá za cíl působit na svaly, ale na lymfatické cévy a uzliny, které jsou těsně v podkoží. Příznivě ovlivňuje i žilní oběh jelikož ten je propojen s lymfatickým systémem.
Ruční lymfatickou terapii provádí vyškolený zdravotník – lymfoterapeut. Každá ruční lymfatická terapie vychází z posouzení stavu klienta lymfoterapeutem a po vzájemné domluvě je možná variabilita terapeutických sestav.
Jedině pomocí systematicky prováděných lymfatických terapii a úpravy životosprávy lze lymfedém a lipo-hypertrofii (celulitidu) odstranit, nebo minimalizovat její projevy.

INDIKACE LYMFATICKÉ MASÁŽE

Snižuje projevy syndromu “těžkých nohou”
Léčí, nebo zmírńuje lymfatický otok – lymfedém
Stimuluje lymfatický a žilní systém
Odplavuje z těla nadbytečné tekutiny a škodliviny metabolismu
Působí preventivně a eliminuje celulitidy
Napomáhá odbourávání tuků
Formuje postavu
Zlepšuje stav pleti a pokožky
Napomáhá uvolnění kosterních svalů
Příznivě působí na imunitní a nervový systém
Celkově regeneruje organismus
Působí relaxačně a eliminuje stres
Harmonizuje tělo i duši

KONTRAINDIKACE

Onkologická onemocnění, která nejsou v remisi
Akutní bakteriální infekce /např. Angína, zánět hrtanu, růže…./
Akutní horečnaté infekční stavy
Otevřené nebo hnisavé kožní rány
Edémy ledvinového původu
Edémy srdečního původu
Zánět žil
Trombóza hlubokých žil
Hyperfunkce štítné žlázy