Olga Jandová

[cml_media_alt id='477']Olga Jandová[/cml_media_alt]S jógou ve formě cvičení jsem se poprvé setkala v magickém roce 2000, a rozhodně se tak nestalo náhodou, neboť na ni nevěřím. Myslím, že by se jóga měla především žít a ne o ní jen psát, číst nebo povídat – i když i studium považuji za velice důležité. Stejně tak by byla škoda se omezovat pouze na ásanovou praxi.

Kromě jógy se věnuji výživovému poradenství, instruktorství fitness, TRX, funkčnímu tréninku a aerobic dynamic kickboxu.

Lekce jógy pod mým vedením jsou primárně určené začátečníkům a mírně pokročilým. Zaměřuji se především na techniku prováděných ásan, abychom své tělo ozdravovali a nikoliv mu ubližovali. Dále zaměřujeme pozornost na dech a v neposlední řadě na svou mysl – učíme se ovládat. V záplavě všech těch nových a vylepšených stylů jógy budu asi za „exota“, ale možná nejvýstižnější by bylo rozdělení na “jin” a “jang” lekce. V rámci jinových budeme v pozicích setrvávat déle a pracovat na flexibilitě a uvolňování těla za pomoci dechu, klidu a gravitaci, díky těm druhým se možná zapotíme a posílíme svaly. Nicméně v obou případech pracujeme na jinu i jangu, klademe důraz na dech, přítomnou mysl a, jak již bylo řečeno v úvodu, na správnou techniku – oslabená místa posílíme, přetížená uvolníme. Lekce jsou za doprovodu hudby. Ctím zcela individuální přístup – co je dobré pro jednoho, nemusí být pro druhého.

Těším se na Vás