Cvičení

Páteční jóga

Páteční hodina “Hravé jógy” je koncipována jako komplexní protažení, zahřátí a zpevnění celého těla. Jde o jógu spojenou s prvky: chi-kungu, cviků s čínské medicíny, terapeutickými prvky, zejména vedené relaxace a dechových cvičení. Cílem je tělo zahřát, zejména teď v zimě a zaktivovat správné fungování vnitřních orgánů a procesů, které napomáhají k dobré rekonvalescenci a podporují samouzdravovací procesy, které v těle probíhají, velkým benefitem je uvolňování nahromaděného stresu a napětí. Budeme si hrát s dechem, tělem i sami se sebou.
Těším se na Vás Lada Namaste.

Ranní Powerjóga

Začněte svůj den s Ranní Powerjógou a aktivujte vaši energii na celý den. Dynamická ranní jóga vyrovnává svalové dysbalance a Vy se budete cítit svěží a plná optimismu. Povzbudíte Vaše vnitřní orgány a tím připravíte Váš organismus na celodenní zátěž. Pozdrav slunci a ostatní asány podporují v dynamickém pojetí ranní jógy protažení svalů a pomohou Vám pročistit nervový systém.

Pilates terapie

Pilates je cílená forma cvičení, která pomáhá posílit a tonizovat tělo. Vytváří pevné a optimálně tvarované tělo. Mentální soustředění a dechové techniky, které se v hodinách naučíte podporují půvabný pohyb a zlepší vědomí Vašeho těla. Pilates je cvičení vhodné pro začátečníky i pokročilé a pro každou věkovou kategorii. Metoda Pilates se soustředí na zpevnění hlubokých vnitřních svalů, které nemohou být aktivovány běžnými metodami cvičení. Výsledkem je pevné ploché břicho, zpevněná páteř bez bolesti a ladné držení těla.  Pro všechna cvičení je charakteristické propojení těla a mysli.

Pilates

Je zesílenou formou pilatesovy metody. Super pilates využívá těžší formy základních cviků pilatesovy metody, posilování s vlastní vahou těla a pomůckami jako je over ball nebo flex band. Cvičení je určeno pro každého, kdo chce zlepšit svojí fyzickou kondici, zeštíhlit partie v okolí bříška a boků a cítit se skvěle.

Powerjóga

Hlavním cílem cvičení Powerjógy je protažení a posílení svalů celého těla. Během cvičení se pravidelně opakují základní jogové pozice (asány) , při kterých se zpevňují svaly a poté následuje protažení a uvolnění. Při pravidelném cvičení dochází k zeštíhlení postavy, redukci podkožního tuku a k celkovému zlepšení soustředěné mysli. Powerjóga podporuje správnou činnost vnitřních orgánů a vnitřních procesů v celém těle. Harmonicky rozvíjí Vaši psychickou i fyzickou kondici. Jednotlivé pozice upevňují celistvě svalový korzet, posilují ochablé svaly a protahují zkrácené svaly. Dochází ke tvarování problémových partií – břicho, nohy, hýždě.

Jóga do plavek – Core Yoga

Core Yoga jsou je sestava ásan, která posiluje a protahuje celé tělo s důrazem na střed těla – to vše v harmonii s dechem. Střed těla stabilizuje a podporuje páteř. Lekce začíná uvědoměním si dechu, zahřátím svalů, vybudováním tepla v těle a zaujímáním jednotlivých ásan. V ásanách není výdrž dlouhá, jako například v hathajóze, ale ani krátká, jako v powerjóze. Ke konci lekce převažují ásany protahující a po nich následuje relaxace. Tělo pracuje v harmonii s dechem, očiští se fyzicky, uklidní se mysl, utříbí myšlenky, zmírní se stresové napětí. Vše s respektem k možnostem vlastního těla. Důležitý je pokrok, nikoli dokonalost…

Iyengar jóga

Je směr jógy zaměřený na detailní a precizní nastavení pozic, k tomu se používají pomůcky (bolstery, pásky, židle, bloky) Pro začátečníky působí jako podpora, pro pokročilejší k prohloubení pozic. Iyengar joga je vhodná také pro lidi s bolestmi zad, vysokým krevním tlakem, kloubními problémy .
Cílem je se naučit vnímat své tělo, diky preciznosti provedení pozic, delší době setrvání v pozicích a pořadí pozic.
Iyengar jóga pro začátečníky se liší kratší dobou setrvání v pozicích a častějším opakováním. Lektoři vždy opravují a pomáhají nastavit správnou pozici.

Aerojoga

Je skvělý systém cvičeni  na protažení, posílení a relaxaci. Některé pozice jsou shodné s normální jógou, síť pouze prohlubuje jejich účinky a nutí hluboký systém posturálních svalů  k větší intenzitě a to diky neustálému vyrovnávání disbalancí.
Ale jsou zde také polohy, které působí blahodárně na naši páteř – vyvěšení, čímž se uvolní celý kosterní a kloubní systém.
V našem studiu upřednostňujeme individuálni přístup, lekce probíhají max. v pěti lidech.

Jin jóga

Jin jóga spojuje jogínskou a taoistickou tradici a je považována za praxi klidné síly. Většina forem jógy praktikovaných v západním světě je spíše jangové povahy – v centru jejich pozornosti stojí práce se svaly a snaha o dosažení určité formy. Naopak jin jóga se soustředí na zjemňování, odevzdání se a přijetí. Pozornost je na fyzické úrovni věnována působení na pojivové tkáně (vazy, šlachy, fascie, klouby), tedy ty tkáně těla, které mají zásadní význam pro rozsah pohybů. Jin jóga se zaměřuje zejména na oblast spodní části páteře, pánve a kloubů stehenní kosti a výrazně stimuluje meridiány, které touto oblastí procházejí. Setrvání v každé pozici je relativně dlouhé (cca 3 až 5 minut), aby bylo umožněno bezpečné a pozvolné působení na pojivové tkáně. Vzhledem k tomu je jin jóga pro mnohé náročnou praxí, přináší však uvolňování ztuhlosti nejen na fyzické úrovni, ale otvírá prostor též k emoční očistě a k integraci meditace do praxe jógových ásan. Mezi pozitivní účinky patří též prožitek hluboké relaxace, pokojné mysli a obnova proudění životodárné energie. Při jin józe naše tělo negeneruje příliš tepla, proto možná využijete i mikinu a ponožky.
V průběhu jin jógových lekcí budeme mít možnost jít do hloubky a prostřednictvím jednoduchých, nikoliv však vždy snadných pozic ponořit se do vlastního nitra a uvolnit případné bloky zamezující volnému proudění energie v našem těle.  V praxi se seznámíme se základními koncepty taoistické jógy, která je nejen výborným doplňkem dynamičtějších stylů jógy, ale i účinnou protiváhou hektického světa, který nás v dnešní době obklopuje.

Jemná jóga

Koncentrace na rozvíjení ohebnosti a kloubní pohyblivosti, zapojení svalové síly, koncentrace mysli, jako základ nenáročného cvičení jógy. Cvičení je určeno všem, kteří s jógou začínají, nebo již cvičí.
Lekce jsou zaměřeny na preventivní protažení a zároveň posílení zad, a s nimi souvisejících partií. Jsou uvedeny a ukončeny krátkou relaxací, abychom se uvolnili a byli se schopni spojit se svým tělem ještě více. Dech poslouží jako spojnice mezi naším tělem a myslí.

ROZHÝBÁNÍ – kyčlí kvůli bedrům a ramen kvůli hrudní a krční páteři
POSÍLENÍ – břicha, mezilopatkových svalů, dna pánevního
PROTAŽENÍ – svalových řetězců – pro zmírnění zvětšeného prohnutí a vyhrbení páteře
TRAKCE – neustále se opakující protažení páteře a to zejména v bederní oblasti
ROTACE – rozhýbávání páteře a to zejména v horní hrudní části mezi lopatkami

FLOWIN

Moderní tréninkový systém pocházející ze Švédska, který byl vyvinut pro vrcholové desetibojaře. Dokáže nahradit veškeré fitnes aktivity. Je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a zatížení kloubů. Při cvičení se používá jen hmotnost těla a tlak na podložku. Při každém cviku procvičujeme několik svalových skupin najednou. Posilujeme hlavně
střed těla a svaly upínající se na pánev a obratle.

FLOWIN PILATES

Cvičeni je pomalejší a používá podobné cviky jako Flowin. Slouží k vyrovnaní dysbalancí pohybového aparátu.

Zdravá záda

Cílem lekcí tohoto cvičení je naučit Vás vnímat své tělo jako celek. Výsledek a dojem ze cvičení je harmonický a velmi příjemný.
Důraz je kladen hlavně na vnímání středu těla (core), odkud se odvíjjejí  všechny naše pohyby. Pomocí jednotlivých zdravých cviků, které mají vždy svůj účel a smysl, budeme postupně, díky pravidelnému cvičení, tělo zbavovat  svalové nerovnováhy a tím ho  nastavovat do správné pohody – tělesné i duševní.
Cvičení je zaměřeno především na protažení zkrácených svalových skupin a současně na posílení svalových skupin s tendencí  k ochabování.
Vše  samozřejmě podpoříme  správnou technikou dýchání.
Zdravé cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie, sportovce, nesportovce, pro začátečníky i pokročilé.

Jemná jóga nejen pro zdravá záda s Pavlínou Klusáčkovou

Od září je pro Vás připravena nová lekce – Jemná jóga nejen pro zdravá záda. Praktikováním jógových pozic posílíme ochablé svaly a protáhneme ty zkrácené s důrazem na správné provedení pozic, abychom našemu tělu prospívali. Na lekcích budeme procvičovat dýchání pomocí různých dechových technik. Naučíme se propojit dech s pohybem, abychom docílili jemného plynutí a navazování jednotlivých jógových pozic. Relaxačními technikami zklidníme mysl a pomůžeme snížit napětí a stres.

Jin a Jang Jóga

Na začátku lekce se zklidníme a protáhneme, dalších cca 25 min. se zahřejeme při dynamických asánách, následuje 25 min zaměřených na protažení problémových partii těla, např. ramen, kyčlí … Končíme v pozici mrtvoly.

SM systém – spirální stabilizace páteře

PREVENCE – vzniku pracovního a sportovního přetížení
KONDICE – pro vrcholové sporty

LÉČBA:

 • výhřezu meziobratlového disku bez operace
 • potíží po operaci páteře
 • skoliozy bez korzetu a operace

 

Cvičení podle L. Mojžíšové

Běžná lekce se skládá z postupného procvičení všech oblastí páteře od krční, hrudní až po bederní. Kostru samotného cvičení tvoří cviky podle Ludmily Mojžíšové. Nechybí celková reflexní příprava a cvičení provází výklad. Opakování výkladu při následných lekcích je důležité pro správné uvědomování pohybů, které splňuje principy vědomého provádění pohybů, za dodržování dýchání umožňujícího práci s nevědomým nervovým systémem, které je pro dosažení kladné změny zdravotního stavu nezbytnou podmínkou. Cviky, výklad i tempo je přiměřeně přizpůsobeno přítomným cvičencům. Nejde o „spartakiádu“, ale o postupné plné uvědomění svého vlastního těla a jeho funkčních možností. Zásadní je cvičit podle rytmu svého vlastního „zpomaleného“ dýchání. Tělo chápeme jako jeden funkční celek včetně psychického stavu. Cvičení chápeme jako příležitost pracovat pro sebe.

Dlouhodobým cvičením a správným osvojením přístupu ke cvičení dochází k funkčnímu „naladění“ organizmu. Velkou výhodou tohoto přístupu je možnost zapojení osob s různými funkčními omezeními a viditelně zdravým lidem mohou pomoci k přípravě na sporty vyžadující nadměrnou fyzickou zdatnost, nebo jako kompenzace těchto sportovních aktivit. Sedavé zaměstnání či školní docházka téměř vylučuje udržet si trvale opravdu zdravé a plně funkční tělo, je tedy přínosem všem, kdo jdou zdraví aktivně naproti.
Každý člověk má naprosto jinou pohybovou výbavu a je proto možné využít prostor na osobní dotazy a to zejména po právě skončené lekci, kdy se na základě konkrétního provedení cviku dá doporučit cesta, či odstranit nějaká pochybnost či pohybová „chyba“.
Cvičíme pohodlně oblečeni s přihlédnutím k aktuální teplotě. Na nohou je lépe mít ponožky.

Při tomto cvičení byly zaznamenány zlepšení v těchto případech

 • BOLESTI PÁTEŘE A POHYBOVÉHO SYSTÉMU
 • celá záda, krční páteř, hlava, blokády kloubů páteře
 • skoliózy u dětí
 • kostrč a související partie
 • ramena, tenisový loket a karpální tunel
  kyčle
 • POTÍŽE VNITŘNÍCH ORGÁNŮ

Cvičení nenahrazuje návštěvu lékaře a použitá terminologie a hodnocení se nemusí shodovat s konkrétní diagnózou stanovenou lékařem.

 

FLEXIBILITY

– schopnost pohybovat svaly a klouby v plném rozsahu
– proces prodlužování svalů a vazivové tkáně
– preventivní ochrana před poraněním
-vyrovnává statické držení těla
– koordinace pohybu
– kompenzuje nerovnováhu mezi horní a spodní částí těla,pravé i levé strany
Protahované svaly musí být v teple, je lepší být mírně propocený než mít pocit mírného chladu, doporučuji oblečení s dlouhým rukávem a nohavicemi.