Kristýna Vacková

Od svých pěti let jsem se věnovala baletu a modernímu tanci v Plzni. Neuměla jsem si představit den bez tance, nicméně tento čas díky pracovním a studijním povinnostem bohužel nadešel. A tak jsem objevila jógu – možnost protáhnout se, posílit tělo a zklidnit mysl. Později jsem našla mnohem víc, jóga přestala být o fyzickém cvičení, ale o novém životním stylu. Absolvovala jsem první lektorský kurz v a hned poté odjela do Mysore, Indie, kde jsem zakotvila u svého učitele Hatha jógy Acharya Venkateshe a našla zde jógu v té nejčistší podobě, laskavou a oproštěnou od moderních přístupů, proto se k němu každoročně vracím. Naposledy tuto zimu, kdy jsem dokončila 300 hodinový učitelský kurz, věnovaný specificky ženskému zdraví.

Mimo hatha jógy mi před dvěma lety učarovala ashtanga pro svůj dokonale propracovaný systém, kde si mé srdce získalo více KPJAYI učitelů – v Čechách patří velké díky Denise Sengerové – v zahraničí Lise Ogletree či Evě Zikis.

Jako doplnění k yangové ashtangové praxi jsem zvolila cestu relaxační yin jógy, kde jsem se naučila zastavit a naslouchat svému tělu a mysli.

Všechny směry jógy zformovaly moji učitelskou praxi do směru pochopení a respektu indivdiuálních potřeb každého z nás a také toho, že jóga by kromě té tvrdé dřiny měla být odlehčená, měli bychom se s ní zasmát a nebrat se vždy úplně vážně:)