Jana Ohanková

Jana OhankovaPomáhá lidem spojit se s moudrostí jejich těla, se zdravím – naším největším bohatstvím

Moje cesta k józe, Pilates a meditacím

JÓGA

V roce 2001 jsem se seznámila se zcela novým stylem cvičení – PowerYogou. Toto dynamické jógové cvičení mne velice okouzlilo. PowerYoga mi totiž zpevnila i protáhla tělo a zároveň dodala energii a klid. Pod vedením Vaška Krejčíka a Lenky Kýrové jsem se PowerYoze věnovala pravidelně 4 roky. V roce 2004 jsem se rozhodla stát lektorkou tohoto stylu cvičení.

Od té doby jsem ušla kus cesty. Seznámila se s různými styly jógy a různými učiteli. Jógu dnes již necvičím, ale praktikuji. Své vědomosti, klid a všímavost předávám lidem na svých lekcích. Jóga je pro mne moje zlato.

PILATES 

V průběhu cesty jógou jsem se seznámila s metodou Pilates. Tento styl cvičení mne okouzlil až po studiu u Gábiny Němečkové, majitelky studia MyPilates. Naučila jsem se „být lépe“ v jógových pozicích, zapojit střed těla a to vše správně vysvětlit klientům. Zároveň jsem cvičení Pilates propadla. Pilates je pro mne moje stříbro a já o něho pečuji s láskou a vděčností.

MEDITACE

Praxe jógy i cvičení Pilates, obě tyto metody jsou úzce svázány s dechem – pranajámou. A tady je už jen krůček k meditaci. V roce 2012 jsem se potkala s Terezkou Kramerovou, která mi ukázala kouzlo meditace. Obrovskou meditační zkušenost ticha a klidu jsem zažila díky Charlesovi Ridley, učiteli kraniosakrální biodynamiky.Absolvovala jsem kurzyMindfulnesspod vedením Jana Honzík a lektorů z Českého mindfulness institutu. Medituji téměř denně, což je součástí méterapeutické práce s tělem.Vnímám, že jsem na začátku a hledám tento svůj diamant.

„Již jsem v životě navštěvoval mnoho kurzů a poznal různé cvičitele.. Jana je nejlepší. Proč? Koncepci má vždy velmi dobře promyšlenou ale dokáže ji pružně měnit dle nálady a stavu skupiny. Líbí se mi i to, jak je každá hodina trochu jiná a doplněná novými prvky. Velmi oceňuji Janin profesní rozvoj, protože se stále učí nové věci a hledá cesty pro jejich uplatnění. Jako cvičitel je vynikající ve smyslu pro detail a citlivý dohled nad svými klienty, kdy nás pozorně pozoruje a umí najít tu správnou cestu pro každého jednotlivce. A to vše stále s dobrou náladou a úsměvem.“ Zdeněk Mengler, manažer

 

„Na Janiny lekce jógy docházím již devátým rokem a nedovedu si představit, že bych chodila k někomu jinému. Na lekcích si nejen úžasně protáhnu tělo, ale i zrelaxuji mysl po celodenním shonu, v tom jsou její hodiny nepřekonatelné. Chci vyzdvihnout, že se Jana dokáže naladit na potřeby klientek a těm každou jednotlivou lekci přizpůsobí. Její lekce mne prostě pořád baví!“ Hanka Rýdlová, právnička

 

O terapiích somatického (tělového) prožívání

Věnuji se Kraniosakrální terapii a metodě Somatického prožívání. Obě tyto metody mne okouzlily svou hloubkou a zároveň jemností, se kterou oslovují tělo a orientují ho ke zdraví.

Metody, které umím a přináším, vás mohou významně podpořit při cestě ke zdraví, radosti a vnitřnímu klidu. 

Využívám k tomu:

  • jemné somatické metody, které jsem se naučila od svých učitelů,
  • svou intuici, kterou mám, následuji ji a důvěřuji ji
  • ticho a klid svého srdce, které prohlubuji meditací a
  • svůj zdravý, selský rozum, který mi byl dán do vínku.

Kdy metody pomáhají?

Tyto metody mají velmi pozitivní vliv na celkový fyzický tak i duševní stav člověka. Jejich kouzlo je v tom, že zklidní náš rozbouřený nervový systém, klient je schopen prožívat přítomnost (jeho myšlenky nikam nebloudí) a za této situace se nastartují ozdravné procesy v těle klienta.

  • Fyzické obtíže (bolestí zas a šíje, problémy s dutinami, ke zmírnění bolesti vycházející z páteře a kloubů)
  • Neurologické obtíže (podpůrná léčba bolesti hlavy a migrén, zánět trojklanného nervu, bolesti čelisti a zmírnění chronických bolestí)
  • Trauma a deprese (fyzické trauma, operace, úrazy, nespavost, problémy s příjmem potravy, rozpouštění stresu a emočního šoku)
  • Pro těhotné a děti (příprava na porod, rozpouštění stresu před, v průběhu i po porodu, hyperaktivní děti, začínající růstové problémy)
  • V procesu osobního růstu (prohlubuje uvědomování si sebe a těla, integruje tělo-mysl -duši, harmonizuje nervový systém, zmírňuje stres a napětí)

„Jana mi vrátila vlastní tělo. Zbavila mě přetrvávajících bolesti, s nimiž si klasická medicína nemohla poradit už přes dva roky. Nepomáhaly jak četné návštěvy u různých specialistů, tak užívání léků. Teď žiji a funguji normálně. Avšak nejvíce oceňuji, že s radosti si užívám pohyb a učím se rozumět vlastnímu tělu. Děkuji.“  Anna, manažerka